Kategorie

  Péče o šperky

                Záleží nám na tom, aby Vám šperk sloužil co nejdéle, proto si dovolujeme Vám poskytnout několik rad:

  1. Odkládejte veškeré šperky na noc. Zvýšíte tím jejich životnost, dopřejete klid svému tělu a vyvarujete se mechanickému poškození šperků, které velmi často vzniká právě v noci při spánku.
  2. Odkládejte šperky při domácích pracech, sportovních a dalších činnostech, kdy jsou šperky mechanicky zatěžovány a dochází k jejich oděru, nebo mohou přijít do styku s chemikáliemi či vysokými teplotami.
  3. Vyvarujte šperk styku s chemickými vlivy kosmetických přípravků. Jedná se hlavně o laky na vlasy a parfémy. Doporučujeme sundávat šperky v kadeřnických i kosmetických salónech.
  4. Šperky s drahými kameny a perlami zasluhují zvýšenou péči.

 

 

KOVY A SLITINY KOVŮ

ZLATO  Změna jejich barvy může být způsobena výskytem různých chemických látek   v ovzduší, může ji též způsobit užívání léků nebo Váš momentální zdravotní stav.

Jedná se o běžný jev, nikoli o výrobní vadu.


KAMENY

KAMENY   Jedná se o technické, rekonstruované či přírodní kameny, s těmito šperky  doporučujeme zacházet opatrně a vyhýbat se mechanickému poškození.

Některé drahé kameny např. opály můžete poškodit i chemickými látkami z kosmetických přípravků a prudkými změnami teplot např. fénováním.


Perly

     PePERLYrly jsou organického původu a nesmí přijít do kontaktu s chemickými látkami.    Perlové šperky proto nasazujte až na závěr po líčení a použití parfému.