Kategorie

2. únor slaví tradiční liturgie Církve současně jako slavnost Představení Pána v chrámě a Očišťování nejsvětější Panny, které Zákon ukládal 40. den po porodu. Váže se tedy ještě k vánočnímu mysteriu.
Karin Svensdotterová, která žila v městečku v zalesněné a bažinaté části Švédska, tvrdila, že otcem jejích 7 dětí je král víl - Fey.
V našich zemích, kde je historicky silná křesťanská tradice, všichni většinou víme, že po smrti jsou zvláště důležité tyto dny: třetí den po smutné události, devátý a čtyřicátý den. Téměř každý to ví, ale jen nemnozí mohou říci, z jakých důvodů jsou tato data - 3 dny, 9 dní a 40 dnů - tak důležitá. Co se podle tradičních představ děje s duší zemřelého člověka až do devátého dne po jeho odchodu z pozemského života?

Zelená Tára

Posted by
Je nejpopulárnější, nejpřístupnější a nejpřitažlivější postavou tibetského pantheonu buddhů a bódhisattvů.

Ódin

Posted by
Nejvyšší a nejmocnější bůh severského a potažmo germánského panteonu je opředen mnoha záhadami a je nejkomplexnější ze všech bohů. V literatuře se dochovalo více než sto padesát dalších jmen, kterými byl nazýván a které poukazují na různé aspekty Ódinovy povahy. Nejznámějšími jsou Yggr (Děsivý), Grímni (Maskovaný), Sigfadhir (Otec vítězství), Valfadhir (Otec padlých), Hár (Vysoký), Alfadhir (Všeotec), Hárbardhr (Šedobradý) a Hroptr (Rozzlobený).
Showing 1 to 5 of 125 (1 Pages)